fbpx
Aušinimo sistemos remontas Kaune - ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISAS

4 požymiai, jog jums reikalingas aušinimo sistemos remontas

Automobilio aušinimo sistema – tai itin svarbi variklio sistema, užtikrinanti optimalų variklio darbinį rėžimą, padedanti mažinti mechaninių variklio dalių susidėvėjimą ir apsauganti variklį nuo perkaitimo. Atitinkamai, siekiant išvengti sudėtingų transporto priemonės gedimų, tinkamą šios sistemos veikimą užtikrinti yra itin svarbu. Dėl šios priežasties šiandien ČAPKAUSKAS serviso komanda dalijasi požymiais, išduodančiais, kad kada automobiliui reikalingas aušinimo sistemos remontas.

Požymiai, jog susiduriate su aušinimo sistemos problemomis

1) Aušinimo skysčio nutekėjimas

Vienas akivaizdžiausių ženklų, jog susiduriate su aušinimo skysčio nutekėjimu – neaiški skysčio bala, atsiradusi po kėbulu automobiliui stovint. Tiesa, nutekėjimas ne visada būna toks ryškus. Jei aušinimo sistemos vamzdeliuose atsiradusios skylutės yra labai mažos, skystis greitai išgaruos ir nepamatysite jo ženklų. Vis dėlto, jei pastebite, jog aušinimo skysčio bakelį reikia nuolat pildyti, nedelskite susitarti laiką išsamiai automobilio diagnostikai.

2) Iš automobilio sklindantis saldus kvapas

Aušinimo skysčio nutekėjimą gali išduoti dar vienas požymis. Jei automobilio salone jaučiate salstelėjusį kvapą, didelė tikimybė, jog susiduriate su aušinimo sistemos problema. Šis kvapas atsiranda dėl aušinimo skysčio sudėtyje esančio saldžiu kvapu pasižyminčio etileno glikolio. Nepamirškite, jog laiku neišsprendus problemos, vėliau galite susidurti su daug rimtesniais gedimais.

3) Pakito variklio darbinė temperatūra

Automobilio aušinimo sistemoje darbinė temperatūra visuomet turėtų svyruoti tarp 85 – 95°C. Jei pastebėjote, jog temperatūra yra didesnė ir variklis pradeda kaisti, rekomenduojame ilgai nelaukti ir kreiptis į profesionalus. Atkreipkite dėmesį, jog net menkiausias variklio perkaitimas vėliau gali lemti rimtus automobilio gedimus.

4) Neįprastas triukšmas iš vandens siurblio

Ryškus triukšmas, skindantis iš vandens siurblio, gali reikšti, jog yra pažeistas siurblio guolis. Iš tiesų, vandens siurblio gedimas nėra itin dažnas reiškinys. Visgi, jei susidūrėte su šia problema, stenkitės kuo greičiau ją pašalinti, kadangi vėliau vietoj nebrangaus siurblio keitimo galite susidurti su piniginės patuštinimą lemsiančiu variklio gedimu.

Kaip išvengti aušinimo sistemos problemų?

  • Nuolatos stebėkite aušinimo skysčio kiekį ir temperatūrą;
  • Aušinimo skystį keiskite pagal automobilio gamintojo rekomendacijas;
  • Aušinimo skysčio neskieskite vandeniu;
  • Laiku keiskite vandens siurblį;
  • Bent kartą per metus plaukite aušinimo sistemą.

Aušinimo sistemos remontas

Aušinimo sistema yra kompleksinė ir sudėtinga automobilio sistema, kurioje gedimai gali atsirasti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Todėl, susidūrus su šia problema, ČAPKAUSKAS servise pirmiausia atliekame išsamią automobilio diagnostiką, kurios pagalba nustatome transporto priemonės gedimus. Tuomet rastas problemas aptariame su klientu, sudarome darbų sąmatą ir kokybiškai bei greitai atliekame visus remonto darbus.

Aušinimo sistemos diagnostika ir remontas ČAPKAUSKAS servise

Daugiau nei dešimties metų patirtį turintis ČAPKAUSKAS automobilių servisas komanda įsitikinus, kad dauguma automobilių gedimų atsiranda dėl netinkamos jų priežiūros ar nekokybiškų remonto sprendimų. Mūsų siekis, kad jūsų automobilis tarnautų ilgai ir patikimai – be jokių siurprizų kelyje.

Servise dirba profesionalių specialistų komanda, darbui naudojame tik modernią bei šiuolaikišką įrangą, o detales reikalingas remontui, perkame tik iš kokybiškų ir patikrintų tiekėjų. Dėl šios priežasties remontui galime drąsiai suteikti 6 mėnesių kokybės garantiją.

Susisiekite! Atsakysime į visus Jums kylančius automobilio remonto ir priežiūros klausimus. Mūsų kontaktus rasite ČIA.

Norite matyti daugiau automobilių priežiūros patarimų? Spauskite ČIA ir sekite mus Facebook!