fbpx
Automobilio patikra Kaune

Automobilio patikra. Kaip neapsigauti perkant naudotą transporto priemonę?

Tiesa, jog perkant naudotą automobilį iš neoficialaus pardavėjo visuomet galite susidurti su rizika, jog jį parduodantis asmuo jums neatskleis visų detalių, kurias turėtumėte žinoti apie pasirinktąją transporto priemonę. Visgi, išsami automobilio patikra, pagrįsta ekspertų patarimais ir žiniomis, dažnai padeda išvengti esminių klaidų šiame pasirinkimo procese. Dėl šios priežasties, savo patirtimi ir įžvalgomis dalijasi ilgametę patirtį transporto priemonių remonto srityje turinti ČAPKAUSKAS automobilių serviso komanda.

1) Automobilio dokumentų ir istorijos patikra

Atvykus apžiūrėti automobilio, pirmiausia paprašykite, jog pardavėjas jums parodytų automobilio dokumentus bei techninio paso nuotrauką arba pažymą iš techninės apžiūros, nurodančią esamus neatitikimus bei gedimus.

Taip pat automobilio duomenis bei jo istoriją galite patikrinti pažangiose duomenų bazėse, pavyzdžiui, internetinėje svetainėje CARVERTICAL. Įvedę automobilio VIN numerį turėsite galimybę pažiūrėti ar automobilis nebuvo daužtas, skendęs, degęs ar vogtas.

2) Išsamiai apžiūrėkite automobilį

Praktikoje pasitaiko, jog greičiau transporto priemonę parduoti norintis pardavėjas ne visuomet atskleidžia visas detales apie parduodamo automobilio būklę ar istoriją. Dėl šių priežasčių atvykus apžiūrėti automobilio būtina patikrinti šias dalis:

  • Kėbulą

Automobilio apžiūrą pradėkite nuo kėbulo detalių. Įsitikinkite, jog tarpai tarp sparnų, durelių ir kitų detalių yra vienodi. Pirštais lengvai perbraukite šiuos tarpus, jei pajutote, šiokius tokius išlinkimus, gali būti, jog automobilis yra susidūręs su defektu. Atitinkamai, patikrinkite ir patį kėbulą, lygiagrečiai jo paviršiui. Peržvelkite, ar ant automobilio nėra matomų grunto bangelių, ar kitų išsišokusių dalelių.

  • Stiklus ir žibintus

Apžiūrint automobilio stiklus, taip pat galite rasti atsakymus į ramybės neduodančius klausimus apie automobilio būklę. Jei transporto priemonės stiklai nėra keisti – ant jų išgraviruoti tie patys skaitmenys. Tas pats galioja ir automobilio žibintams. Skirtingų gamintojų žibintai gali būti nuoroda į buvusį automobilio daužimą.

  • Oro pagalves

Nepamirškite patikrinti, ar nebuvo iššovusios oro pagalvės. Tai padaryti galite, apžiūrėdami vairo stebulę ir keleivio sėdynės oro pagalvės dangtelį. Jei pastebite atspalvių skirtumus, yra atsiradę didesni nevienodi tarpeliai, o užrašas „SRS Airbag“ yra tik štampuotė, vadinasi, oro pagalvės buvo iššovusios.

  • Tepalus ir aušinimo skystį

Pakelkite variklio dangtį ir įvertinkite tepalo bei aušinimo skysčio būklę. Jei tepale matote geltonus, suputojusios emulsijos likučius, o aušinimo skystyje pastebite tepalų dėmių, tai nuoroda į variklio perkaitimą.

3) Išbandykite automobilį

Žinoma, renkantis automobilį, būtina atsisėti už jo vairo ir bent kiek pavažiuoti. Važiuodami gerai įsiklausykite, ar automobilis neskleidžia jokių pašalinių garsų stabdant ar sukant vairą. Nepamirškite patikrinti ir išmetamųjų dujų spalvos. Jei iš automobilio sklinda juodi, tiršti balti ar pilkai mėlynos spalvos dūmai, turėtumėte gerai apgalvoti, ar verta pirkti automobilį, kadangi jam prireiks remonto darbų.

4) Patikrinkite automobilį automobilių servise

Paskutinis žingsnis yra automobilio patikra profesionaliame automobilių servise. Plika akimi visų automobilio problemų pastebėti tikrai nepavyks, todėl, norint sužinoti, kas dedasi automobilio viduje, profesionali diagnostika, važiuoklės, transmisijos, ratų geometrijos ir stabdžių patikra yra būtini automobilio pasirinkimo proceso elementai.

Automobilio patikra ČAPKAUSKAS automobilių servise

Daugiau nei dešimties metų patirtį turintis ČAPKAUSKAS automobilių servisas komanda pasiruošusi padėti sprendžiant visus, su automobilio technine būkle susijusius klausimus.  Servise dirba profesionalių specialistų komanda, darbui naudojame tik modernią bei šiuolaikišką įrangą, o detales reikalingas remontui, perkame tik iš kokybiškų ir patikrintų tiekėjų. Dėl šios priežasties remontui galime drąsiai suteikti 6 mėnesių kokybės garantiją.

Susisiekite! Atsakysime į visus Jums kylančius automobilio patikros, apžiūros, remonto ir priežiūros klausimus. Mūsų kontaktus rasite ČIA.

Norite matyti daugiau automobilių priežiūros patarimų? Spauskite ČIA ir sekite mus Facebook!