fbpx
Stabdžių gedimai ir remontas

Stabdžių gedimai ir 6 apie juos įspėjantys požymiai

Tinkamai veikiantys stabdžiai – svarbiausias saugumo veiksnys kiekvienoje transporto priemonėje. Kritinėse stabdymo situacijose, šlapiame ar slidžiame kelyje kiekvienas centimetras gali būti gyvybiškai svarbus, tad iš pažiūros net ir patys mažiausi ar vos juntami stabdžių gedimai bei pakitimai jokiu būdu negali būti ignoruojami. Siekiant atkreipti jūsų dėmesį į stabdžių svarbą, šiandien ČAPKAUSKAS automobilių serviso komanda dalijasi 6 požymiais, kurie įspės jus apie atsiradusius stabdžių gedimus.

1) Pašaliniai garsai stabdant

Vienas pagrindinių požymių, įspėjančių apie stabdžių sistemos gedimus, yra atsiradę nauji ir neįprasti automobilio leidžiami garsai. Jei girdite, jog iš automobilio ratų sklinda aukšto dažnio, cypimą primenantis garsas – problema yra susidėvėjusios stabdžių kaladėlės. Laiku nepakeitus kaladėlių, galite susidurti su rimtesniais gedimais ir pakitimais. Pavyzdžiui, greitesniu stabdžių diskų dilimu.

2) Padidėjęs pedalo paspaudimo gylis

Stabdžių pedalo jautrumas taip pat yra vienas iš indikatorių, įspėjančių apie problemas stabdžių sistemoje. Jei pajutote, kad stabdant pedalą nuspaudžiate iki galo arba pedalas per daug atlaisvėja, reikalinga patikrinti stabdžių žarneles. Tikėtina, kad susiduriate su trūkusia stabdžių žarnele arba stabdžių skysčio nuotėkiu.

3) Stabdymo metu besikeičianti automobilio trajektorija

Pastebėjote, jog stabdant, automobilis krypsta į šoną? To priežastis gali būti užstrigusios stabdžių apkabos. Stabdžių apkabos užtikrina stabdžių kaladėlių judrumą stabdymo metu, tačiau temperatūrų, sunkių eksploatavimo sąlygų ar netinkamo stabdžių skysčio veikiamos apkabos gali pradėti strigti ir nebeslankioti, o tai lems stabdymą tik viena stabdžių disko puse.

Pastebėjus šį pakitimą, itin svarbu greitai sureaguoti. Remonto darbus atliekant laiku pakaks stabdžių apkabą išardyti, išvalyti bei pakeisti gumines detales. Uždelsus teks keisti visą apkabą.

4) Stabdant juntama vibracija

Jei nuspaudę stabdžių pedalą jaučiate vairo vibravimą, pedalo virpėjimą ar net grindų vibravimą, reikėtų sunerimti. Šie požymiai įspėja apie stabdžių diskų gedimus. Patikrinti stabdžių diskus reikėtų pajutus menkiausius vibravimo požymius, kadangi laikui bėgant vibracijos tik stiprės bei padėtis blogės. Nepamirškite, kad nesprendžiant šios problemos, stabdžių diskai bus sugadinti nepataisomai.

5) Stabdžių skysčio nutekėjimas

Jei vidinėje padangos pusėje pastebėjote skysčio žymes, didelė tikimybė, jog susiduriate su stabdžių skysčio nutekėjimo problemomis. Ši problema gali atsirasti, pamiršus laiku pakeisti stabdžių skystį. Jo sudėtyje yra korozijos inhibitorių, įvairius metalus apsaugančio nuo korozijos. Laikui bėgant stabdžių skystis praranda savo veikliąsias savybes ir dėl šios priežasties prasideda stabdžių cilindrų korozija.

Svarbu nepamiršti stabdžių skystį pakeisti kas dvejus metus arba nuvažiavus 30 000 – 40 000 km.

6) Užsidegusi stabdžių indikacinė lemputė

Stabdžių lemputė gali užsidegti dėl įvairų priežasčių. Išvydę ją pirmiausia patikrinkite ar yra išjungtas rankinis stabdis. Jei jis nuleistas, atidarykite kapotą ir patikrinkite stabdžių skysčio lygį. Jei ir skysčio lygis pakankamas, būtina vykti į automobilių servisą ir atlikti skubią stabdžių sistemos diagnostiką.

Stabdžių gedimai, jų remontas ir diagnostika ČAPKAUSKAS automobilių servise

Daugiau nei dešimties metų patirtį turintis ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISAS komanda įsitikinus, kad dauguma automobilių gedimų atsiranda dėl netinkamos jų priežiūros ar nekokybiškų remonto sprendimų. Mūsų siekis, kad jūsų automobilis tarnautų ilgai ir patikimai – be jokių siurprizų kelyje.

Servise dirba profesionalių specialistų komanda, darbui naudojame tik modernią bei šiuolaikišką įrangą, o detales reikalingas remontui, perkame tik iš kokybiškų ir patikrintų tiekėjų. Dėl šios priežasties remontui galime drąsiai suteikti 6 mėnesių kokybės garantiją.

Susisiekite! Atsakysime į visus Jums kylančius automobilio remonto ir priežiūros klausimus. Mūsų kontaktus rasite ČIA.

Norite matyti daugiau automobilių priežiūros patarimų? Spauskite ČIA ir sekite mus Facebook!