Puikiai žinote, kad norint išsaugoti transporto priemonės ilgaamžiškumą ir išvengti didelių, netikėtų gedimų, automobilio priežiūra turi būti atliekama reguliariai ir kokybiškai. Pasirinkus aukštos kokybės priemones bei laiku jas keičiant, ne tik išlaikysite gerą automobilio formą, bet ir sumažinsite išlaidas, patiriamas užklupus rimtam gedimui.
Reguliari automobilio priežiūra – kaip dažnai ją atlikti?
Ir vis dėlto, ką reiškia reguliari automobilio priežiūra? ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISAS komanda dalijasi skaičiais ir patarimais, kaip dažnai reikalinga keisti automobilio tepalus ir tepalų filtrus, stabdžių sistemos dedamąsias ir kitus greitai sudylančius automobilio elementus.
1) Tepalai
- 15 tūkst. kilometrų / 2 metai.
Tinkamas laikas keisti alyvą priklauso nuo keleto veiksnių – automobilio modelio, pagaminimo datos, ridos ir pavarų dėžės tipo. Atitinkamai, atsižvelgiant į šias automobilio specifikacijas, gamintojų pateikiamose rekomendacijose galime matyti, kad alyvos keitimo riba gali siekti ir 30 ar net 50 tūkst. kilometrų.
Vis dėlto, už sklandų variklio darbą ir jo valymą atsakinga alyva stipriąsias savo savybes praranda pasiekusi maždaug 15 tūkst. kilometrų arba 2 metai yra riba. Dėl šios priežasties ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISAS komanda rekomenduoja tepalus keisti ne vėliau kaip pravažiavus 30, idealiai – 15 tūkst. kilometrų ribą arba praėjus 2 metams nuo paskutiniojo tepalų keitimo.
2) Tepalų ir oro filtrai
- Keičiant automobilio tepalus.
Tepalų bei oro filtrai automobilyje turi būti keičiami kas kartą keičiant tepalus. Tad už automobilio alyvos bei į variklio sistemą patenkančio oro valymą atsakingų filtrų keitimui galioja 15 tūkst. įveiktų kilometrų arba 2 metų rekomenduojama keitimo riba.
3) Stabdžių skystis
- 40 tūkst. kilometrų / 2 metai.
Tai labai svarbus automobilio priedas, apie kurio keitimą, pastebime, kad vairuotojai gana dažnai pamiršta. Bėgant laikui bei sąveikaujant su aplinka šis skystis praranda savo veikliąsias savybes. Dėl šios priežasties jį rekomenduojama keisti automobiliui įveikus 40 tūkst. kilometrų ribą arba praėjus 2 metams nuo pastarojo keitimo, net jei automobiliu buvo važinėjama minimaliai. Pasibaigusio galiojimo, neveiklus stabdžių skystis neleis užtikrinti reikiamo stabdymo greičio ir prailgins stabdymo kelią, taip sukeldamas pavojų tiek vairuotojui, tiek keleiviams, tiek kitiems eismo dalyviams.
4) Stabdžių kaladėlės
- Pastebėjus stabdymo pakitimų ar pašalinių garsų.
Pastebėti, kad atėjo laikas keisti stabdžių kaladėlės nėra sudėtinga. Jei girdite nebūdingą stabdžių cypimą, girgždėjimą, pastebite bėgantį stabdžių skystį, jaučiate, jog stabdžių pedalas pernelyg minkštas, tai simbolizuoja, kad atėjo metas keisti stabdžių kaladėles. Turint naujesnį automobilį, stabdžių kaladėlių susidėvėjimą pastebėti dar paprasčiau, kadangi šiuose automobiliuose yra įrengti specialūs davikliai, parodantys, kada ateina laikas keisti šias stabdžių sistemos dedamąsias.
Nepamirškite, jog keičiant stabdžių kaladėles taip pat turėtų būti patikrinta ar tinkamai veikia kitos stabdžių sistemos dedamosios – stabdžių diskai, žarnelės, vamzdeliai.
5) Kuro filtras
- Prieš kiekvieną šaltąjį periodą / įveikus 30-50 tūkst. kilometrų.
Reguliarus kuro filtro keitimas ypač svarbus normaliam dyzelinių automobilių darbui. Dėl šios priežasties už į automobilio sistemą patenkančių degalų valymą atsakingą priedą rekomenduojama keisti kas 30-50 tūkst. kilometrų, o dyzelinėms transporto priemonėms – prieš kiekvieną šaltąjį metų periodą, kai apsunkėja automobilio užvedimo sąlygos.
6) Paskirstymo diržas
- 50-100 tūkst. kilometrų.
Pastebime, kad dažnas vairuotojas pamiršta, kad atliekant reguliarią automobilio priežiūrą privalu stebėti ir paskirstymo diržą. Informaciją apie tai, kas kiek laiko rekomenduojama keisti paskirstymo diržą, nurodoma transporto priemonės aptarnavimo instrukcijoje, nors dažniausiai tai – 50 –100 tūkst. įveiktų kilometrų, priklausomai nuo to ar daugiau važinėjama mieste, ar užmiestyje. Svarbu atkreipti dėmesį, jog važinėjant mieste diržus reikėtų keisti kur kas dažniau, kadangi važiuodami miesto keliais daug dažniau stabdome, akseleruojame taip pat stovime kamščiuose. Nors kilometrai ir nesisuka, tačiau, esant įjungtam varikliui, diržas vis vien dyla.
Reguliari automobilio priežiūra ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISE
Daugiau nei dešimties metų patirtį turinti ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISAS komanda įsitikinus, kad dauguma automobilių gedimų atsiranda dėl netinkamos jų priežiūros ar nekokybiškų remonto sprendimų. Mes siekiame, kad jūsų automobilis tarnautų ilgai ir patikimai – be jokių siurprizų kelyje.
Servise dirba profesionalių specialistų komanda, darbui naudojame tik modernią bei šiuolaikišką įrangą, o detales reikalingas remontui, perkame tik iš kokybiškų ir patikrintų tiekėjų, tokių kaip TURBO INTERNATIONAL ir MELLET. Dėl šios priežasties remontui galime drąsiai suteikti 6 mėnesių kokybės garantiją.
Susisiekite automobilio apžiūrai ar konsultacijai! Mūsų kontaktus rasite ČIA.
_______
Automobilio stiklų priežiūrą patikėkite mūsų partneriams AUTOGLASS SERVICE.