fbpx
Netraukia automobilis? Apsilankykite ČAPKAUSKAS AUTOCENTRAS

Klausiate – atsakome: kodėl netraukia automobilis?

Klausiate – atsakome! Labai dažnai girdimas klausimas – dėl kokių priežasčių netraukia automobilis? ČAPKAUSKAS AUTOCENTRO komanda dalijasi dažniausiai pasitaikančiomis priežastimis, lemiančiomis automobilio traukos problemas.

1) Užsikimšę kuro purkštukai

Viena dažniausių priežasčių, lemiančių automobilio traukos sumažėjimą, yra užsikimšę arba sugedę kuro purkštukai. Dėl netinkamo kuro purkštukų darbo į variklio sistemą nebeįpurškiamas kuras arba jis įpurškiamas klaidingais intervalais. Dėl šios priežasties, esant kuro purkštukų problemoms, galite susidurti ne tik su dingusia trauka, bet ir su išaugusiomis transporto priemonės kuro sąnaudomis, padidėjusiu dūmingumu.

2) Slėgio reguliatoriaus gedimas

Dar viena priežastis, dėl kurios gali atsirasti traukos problemos – slėgio reguliatoriaus gedimas. Šios automobilio dalies paskirtis reguliuoti degimo metu į cilindrus patenkantį kuro kiekį. Tad didelė tikimybė, jog, sugedus slėgio reguliatoriui, susidursite su tokiomis problemomis, kaip sumažėjusi automobilio galia, netolygus variklio darbas, kuro nuotėkis, išaugusios kuro sąnaudos.

3) Sugedęs kuro siurblys

Dėl natūralaus nusidėvėjimo, nesutvarkytų elektros jungčių, nekokybiško kuro gali sutrikti kuro siurblio veikla. Jai sutrikus pajusite susilpnėjusią trauką, keistus automobilio garsus, išaugusį dūmingumą, padidėjusį kuro suvartojimą. Tiesa, atsiminkite, jog kuro siurblių remontas yra sudėtinga, specialios įrangos reikalaujanti procedūra, todėl jo remontą rekomenduojame patikėti tik patyrusiems meistrams.

4) Oro srauto matuoklio gedimas

Pagrindinis oro srauto matuoklio uždavinys – tiksliai išmatuoti oro masę, kuri patenka į vidaus degimo variklį, ir apskaičiuoti reikalingą įpurkšti kuro kiekį. Jei ši sistema užsiteršia arba sugenda, nebeapskaičiuojamas tinkamas įpurškiamo kuro kiekis, dėl ko galite susidurti su traukos problemomis.

 5) Užsikimšęs kuro filtras

Nereta traukos problemų priežastimi tampa užsikimšę kuro filtrai. Susidėvėjęs ir teršalais užkimštas kuro filtras ne tik neigiamai veikia automobilio darbą, bet pro jį patekę teršalai gali pažeisti ir kitas automobilio dalis, tokias kaip slėgio siurblys arba kuro purkštukai. Tad, norint išvengti sudėtingų automobilio gedimų, kuro filtrą derėtų keisti pagal automobilio gamintojo rekomendacijas.

 6) Užsikimšęs oro filtras

Sumažėjusį variklio darbo našumą ir traukos problemas gali sukelti ir užsikimšęs oro filtras. Siekiant išlaikyti efektyviai veikiantį automobilį ir sumažinti gedimų tikimybę, būtina reguliariai keisti šį automobilio komponentą.

7) Turbinos gedimas

Dažnai teigiama, jog traukos problemas sąlygoja turbinos gedimai. Šiuos veiksnius išties galima susieti, tačiau nereikėtų pamiršti, kad sugedusi turbina įprastai yra kitų automobilio gedimų padarinys. Todėl, aptikus turbinos gedimą, visų pirma vertėtų atlikti išsamią automobilio diagnostiką ir atrasti pagrindinį gedimo šaltinį.

Tai tik dalis gedimų, dėl kurių automobilyje gali dingti trauka. Tad, pajutus bet kokius automobilio veiklos pakitimus, rekomenduojame nedelsti ir kreiptis į specialistus, kurie padės išsiaiškinti su kokia problema susiduria jūsų transporto priemonė.

Netraukia automobilis? Apsilankykite ČAPKAUSKAS AUTOCENTRE

Dešimties metų patirtį turbinų ir traukos problemų šalinime turinti ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISO komanda siekia, kad teisingos mūsų specialistų priežiūros dėka, jūsų mašina nė nesusidurtų su panašaus pobūdžio gedimais. Vis dėlto, nutikus taip, kad mus aplankote jau su sutrikusia mašinos trauka, pasirūpinsime, kad gedimo priežastys būtų diagnozuotos iš karto, o gedimas pašalintas pirmojo apsilankymo metu.

Mūsų servise dirba profesionalių specialistų komanda, darbui naudojame tik modernią bei šiuolaikišką įrangą, o detales reikalingas remontui, perkame tik iš kokybiškų ir pripažintų tiekėjų, tokių kaip TURBO INTERNATIONAL ir MELLET. Remontui suteikiame 6 mėnesių garantiją.

Susisiekite! Atsakysime į visus Jums kylančius automobilio remonto ir priežiūros klausimus. Mūsų kontaktus rasite ČIA.

Norite matyti daugiau automobilių priežiūros patarimų? Spauskite ČIA ir sekite mus Facebook!