fbpx
traukos problemos

Automobilio traukos problemos: kokios pasekmės lauks jų laiku nepašalinus?

Įsivaizduokime situaciją, kad iš miesto teritorijos įsiliejate į greitėjimo juostą, jus vedančią į automagistralę. Duodate gazo, o efekto, kurio įprastai tikėtumėtės iš savo automobilio – nėra. Arba važiuojate greitkeliu, jūsų automobilis, iki tol laikęs stabilų 100 km/val. greitį, staiga ima ir tarsi uždūsta, o greitis smunka perpus. Ar jums pažįstamas bent vienas iš šių scenarijų? Tuomet, turime nuliūdinti – jus ištiko automobilio traukos problemos.

Vis dėlto nėra nieko nepataisomo! Priežastys sukeliančios automobilio traukos problemas praktikoje sutinkamos dažnai ir teisingai bei profesionaliai remontuojant yra pašalinamos lengvai ir ilgam. Tačiau pabrėžiame, kad labai svarbu tiksli problemos diagnostika, visapusiškas jos išsprendimas ir kokybiškos detalės, pasitelkiamos remontui.

Automobilio traukos problemos – ko imtis su jomis susidūrus

Įprasta manyti, kad dėl suprastėjusios automobilio traukos kalta turbina. ČAPKAUSKAS automobilių serviso komanda nori sugriauti šį nusistovėjusį mitą – sugedusi turbina dažnai yra tik rezultatas, tačiau visai ne problemų priežastis. Iš tiesų, realybėje vien turbina dažniausiai negenda.

Tad, senąją turbiną restauravus, ar pakeitus ją naująja, problema gali būti išsprendžiama tik trumpam laiko tarpui. Todėl keisdami turbiną galite pasijusti lyg užburtame rate, kadangi neišsprendus pagrindinio problemos šaltinio, problema neilgai trukus vėl pasikartos. Dėl šios priežasties, pirmoji jūsų užduotis – kreiptis į specialistus, kurie gali atlikti detalią ir profesionalią automobilio diagnostiką.

Kokios priežastys lemia traukos problemų atsiradimą?

Galima išskirti tris dažniausiai pasitaikančias automobilio traukos sutrikimų priežastis. Tai – pakitimai kuro sistemoje, pakitimai variklio sistemoje bei oro traukos matuoklio gedimas arba užsikimšę katalizatoriai.

1) Oro traukos matuoklis.

Tai itin svarbi dalis šiuolaikinio automobilio variklio valdyme. Jo paskirtis – matuoti oro masę, patenkančią į variklį. Sugedus oro traukos matuokliui, netinkamai apskaičiuojamas kiekis kuro, kurį reikia įpurkšti, dėl šios priežasties sutrinka automobilio traukos veikimas.

2) Kuro sistema ir kuro filtras.

Kuro filtras yra variklio kuro sistemos dalis, kuri atsakinga už benzino ar dyzelino filtravimą. Laikui bėgant kuro filtras dyla. Ypač – naudojant netinkamą, nekokybišką kurą. Dėl šios priežasties būtina reguliari kuro sistemos ir kuro filtrų priežiūra. Apleidus ir ilgą laiką nekeitus kuro filtro (net ir naudojant aukštos kokybės kurą!), traukos problemų neišvengsite.

3) Katalizatorių problemos.

Tai įrenginys, esantis automobilio išmetimo sistemoje, oksiduojantis įvairias chemines medžiagas. Katalizatoriai turi ribotą veikimo laiką, kuriam praėjus jie pradeda kimštis. Užsikimšęs katalizatorius gali lemti ir kitų automobilio dalių veikimo sutrikimą. Viena iš jų – turbina. Tad, norint išvengti didesnių gedimų ir išlaidų, būtinas reguliarus katalizatorių keitimas.

Kokios pasekmės gali laukti nepašalinus traukos problemos?

Atsakymas į daugumą aukščiau išvardintų priežasčių, lemiančių traukos sutrikimus – reguliari ir profesionali automobilio priežiūra. Laiku keičiant automobilio tepalus, tepalų ir kuro filtrus, katalizatorius ir kitas daugiausiai priežiūros reikalaujančias dalis bei užtikrinant gedimų prevenciją, tikėtina, jog su traukos problemomis jūs nesusidursite. Tai leis ne tik sutaupyti daug laiko ir nervų, ieškant ir taisant gedimus, bet ir pinigų, išleistų problemų diagnostikai bei šalinimui.

Na, o priešingu atveju – laiku neišspręstos ar netinkamai išspręstos problemos – bus reguliarių gedimų, pinigų ir laiko švaistymo priežastis.

Automobilio traukos problemos naikinamos ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISE

Jau beveik dešimties metų patirtį turbinų ir traukos problemų šalinime turinti ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISO komanda siekia, kad teisingos mūsų specialistų priežiūros dėka, jūsų mašina nė nesusidurtų su panašaus pobūdžio gedimais. Vis dėlto, nutikus taip, kad mus aplankote jau su sutrikusia mašinos trauka, pasirūpinsime, kad gedimo priežastys būtų diagnozuotos iš karto, o gedimas pašalintas pirmojo apsilankymo metu.

Mūsų servise dirba profesionalių specialistų komanda, darbui naudojame tik modernią bei šiuolaikišką įrangą, o detales reikalingas remontui, perkame tik iš kokybiškų ir pripažintų tiekėjų, tokių kaip TURBO INTERNATIONAL ir MELLET. Remontui suteikiame 6 mėnesių garantiją.

NEMOKAMA konsultacija ir laiko rezervacija spustelėjus ČIA.