fbpx
Automobilio paruošimas prieš techninę apžiūrą

Automobilio remontas prieš techninę apžiūrą. Į ką būtina atkreipti dėmesį?

Kas dvejus* metus atliekama privaloma transporto priemonės techninė apžiūra dažnam automobilio savininkui tampa tikru galvos skausmu. Baiminamasi, ar pavyks ją praeiti iš pirmo karto, ar visgi teks keliauti į remonto dirbtuves ir bandyti laimę antrą, o kartais ir trečią kartą. Dėl šios priežasties ČAPKAUSKAS automobilių servisas komanda surinko dažniausiai pasitaikančias, pakartotinę automobilių techninę apžiūrą lemiančias problemas ir šiandien kviečia jas išanalizuoti kartu.

Tiesa, jei ši tema jums itin nemaloni ir varginanti, prisiminkite – mūsų serviso komanda gali ne tik sutvarkyti visas jūsų automobilyje apsigyvenusias problemas, bet ir praeiti techninę apžiūrą už jus. Paliekate automobilį servise, o po dienos atsiimate net tik sutvarkytą, bet ir su nauju techninės apžiūros pasu! 

Dažniausiai pasitaikantys gedimai

Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“ nurodo, jog dažniausiai vairuotojams pirmu bandymu automobilio techninės apžiūros įveikti nepavyksta dėl trijų trūkumų:

  • nesureguliuotų tolimųjų ir artimųjų šviesų žibintų

Kaip bebūtų keista, dažniausiai automobilių vairuotojai techninės apžiūros neįveikia dėl, iš pirmo žvilgsnio, visai paprastos priežasties – netinkamai sureguliuotų tolimųjų ir artimųjų šviesų žibintų. Bėgant laikui, automobilio žibintų šviesos aukštis gali kisti dėl susidėvėjusios pakabos detalės, standumą praradusios spyruoklės, neteisingai įstatytos lemputės, apgadintų žibintų tvirtinimo detalių bei daugybės kitų priežasčių. Jei važiuodami pastebėjote, kad matomumo laukas sumažėjo arba priešpriešinėje juostoje važiuojantis automobilį jums signalizuoja ilgosiomis šviesomis – tai ženklas, jog jūsų šviesos sureguliuotos netinkamai. Svarbu prisiminti, kad žibintų šviesos aukštis kinta palaipsniui, tad daugelis vairuotojų šio pakitimo net nepastebi. Būtent todėl prieš techninę apžiūrą vairuotojai ir pamiršta patikrinti savo žibintus.

  • netvarkinga pakaba

Antra itin dažnai pasitaikanti problema, su kuria susiduria automobilių savininkai bandydami įveikti automobilio techninę apžiūrą – netvarkinga automobilio pakaba. Svarbu nepamiršti, kad tinkamai veikianti pakaba reikalinga ne tik prieš techninę apžiūrą. Ši dalis užtikrina jūsų ir aplinkinių saugumą. Pajutę sumažėjusį automobilio manevringumą, ilgėjantį stabdymo kelią, girdėdami iš automobilio sklindantį bildesį, nedelsdami vykite į automobilių servisą. Priešingu atveju galite sugadinti vairo traukes, amortizatorius bei sukelti avarinę situaciją.

  • netvarkinga stabdžių sistema

Kita prizinėse vietose įsitaisiusi automobilio problema, neleidžianti įveikti techninės apžiūros yra netvarkinga stabdžių sistema. Pagrindinė to priežastis – sumažėjęs stabdymo efektyvumas arba galinės ašies ratų stabdymo jėgų netolygumas. Svarbu žinoti, jog lengvųjų automobilių stabdymo efektyvumas privalo būti ne mažesnis nei 50 proc. stabdant darbiniu stabdžiu, o  skirtumas tarp vienos ašies ratų stabdymo jėgos neturėtų būti didesnis nei 30 proc. Prisiminkite, tvarkinga stabdžių sistema yra esminė mūsų saugumo sąlyga, tad ją tikrinkite ir atidžiai prižiūrėkite ne tik prieš techninę apžiūrą!

Kiti dažnai techninės apžiūros metu fiksuojami automobilio trūkumai:

  • per didelis variklio išmetamųjų dujų kiekis;
  • skysčių tekėjimas iš variklio;
  • netvarkinga išmetimo sistema;
  • sudilęs arba per mažo gylio padangų protektorius;
  • neveikiantys arba netvarkingai veikiantys valytuvai.

Galiausiai, gali pasirodyti juokinga, tačiau tarp dažniausiųjų priežasčių, kodėl nepraeinama techninė apžiūra – vaistinėlės, gesintuvo, avarinės liemenės ar ženklo trūkumas. Tad į techninę apžiūra keliaukite susikaupę. Apgalvokite viską iki mažiausių smulkmenų!

Prieš techninę apžiūrą – į ČAPKAUSKAS automobilių servisą

Šiandien vairuotojų, į techninės apžiūros punktus vykstančių kaip į loteriją, skaičius mažėja. Vis daugiau automobilių savininkų nori sutaupyti laiko ir techninę apžiūrą įveikti pirmu kartu. Jei to siekiate ir jūs, patikėkite savo automobilį ČAPKAUSKAS automobilių serviso komandai. Mūsų meistrai pagal visus techninės apžiūros reikalavimus patikrins jūsų transporto priemonę bei informuos apie jos techninę būklę, o reikalingus remonto darbus su modernios ir šiuolaikiškos įrangos pagalba atliks greitai ir kokybiškai.

Susisiekite! Atsakysime į visus Jums kylančius automobilio remonto ir priežiūros klausimus. Mūsų kontaktus rasite ČIA.

*PATIKSLINIMAS. Naujiems automobiliams techninė apžiūra atliekama po trijų metų.

Norite matyti daugiau automobilių priežiūros patarimų? Spauskite ČIA ir sekite mus Facebook!