fbpx
Automobilio priežiūra

Automobilio priežiūra –  kada keisti aušinimo skystį ir kas nutinka laiku jo nepakeitus?

Tinkama ir reguliari automobilio priežiūra – raktas, siekiant išvengti netikėtų transporto priemonės gedimų bei išlaikyti transporto priemonės ilgaamžiškumą. Neabejotinai, į reguliarų darbų sąrašą turi patekti tepalų, filtrų, stabdžių skysčio, stabdžių kaladėlių bei aušinimo skysčio patikra ir keitimas.

Šiandien ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISAS komanda su jumis nori pasidalinti informacija apie vieną darbą iš šio svarbiausiųjų sąrašo – aušinimo skysčio patikrą.

Problemos, kurias sukelia netinkamas arba ne laiku keičiamas aušinimo skystis

Užsukę į prekybos vietą stveriate pirmą pasitaikiusią aušinimo skysčio pakuotę? Deja, bet šis įprotis gali atnešti nemenkos žalos jūsų automobiliui. Dėl jūsų automobiliui netinkamo, nekokybiško arba pasibaigusio galiojimo aušinimo skysčio galite susidurti su tokiomis problemomis, kaip:

  • variklio perkaitimas;
  • variklio užsikirtimas;
  • variklio galvutės tarpinės perdegimas;
  • stūmoklio pergedimas;
  • radiatoriaus gedimas;
  • aušinimo siurblio gedimas;
  • termostato gedimas.

Kada keisti aušinimo skystį?

Atsakymas į klausimą kada keisti aušinimo skystį? priklauso nuo to, kokį skystį naudojate. Standartinius aušinimo skysčius rekomenduojama keisti kas du metus, tačiau rinkoje galite rinktis ir aukštos kokybės produktais išsiskiriančius prekės ženklus, kurių aušinimo skysčiai gali tinkamai laikyti net ir du ar tris kartus ilgiau. Visgi, negalvokite, jog įsipylus kokybiško aušinimo skysčio galima šios sistemos netikrinti penkis, šešis ar septynis metus. Bet kokiu atveju, bent kartą per metus reikėtų patikrinti aušinimo skysčio lygį, o artėjant žiemai – koncentrato koncentraciją su aušinimo skysčio testeriu.

Aušinimo skysčio lygio kontrolė

Nieko nenustebinsime pasakydami, jog apie nepakankamą aušinimo skysčio lygį praneša įspėjamoji lemputė automobilio prietaisų skydelyje. Visgi, elektroniniai jutikliai taip pat gali gesti, tad norint išvengti rimtų automobilio gedimų rekomenduojame periodiškai atidaryti variklio dangtį ir patikrinti aušinimo skysčio lygį – jis turi būti tarp minimalios ir maksimalios padalų. Jei matote, jog aušinimo skysčio per mažai, nedelsdami papildykite bakelį.

Aušinimo skysčio pasirinkimas

Tinkamo aušinimo skysčio pasirinkimas nėra sudėtingas procesas, tereikia perskaityti automobilio instrukciją. Kokio prekės ženklo aušinimo skystį ir kiek jo pilti įprastai nurodo automobilio gamintojas savo rekomendacijose. Taip pat šią informaciją atrasti galite internete ar pasikonsultavę su ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISAS meistrais.

Automobilio priežiūra su ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISE

Daugiau nei dešimties metų patirtį turintis ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISAS komanda įsitikinus, kad dauguma automobilių gedimų atsiranda dėl netinkamos jų priežiūros ar nekokybiškų remonto sprendimų. Mūsų siekis, kad jūsų automobilis tarnautų ilgai ir patikimai – be jokių siurprizų kelyje.

Servise dirba profesionalių specialistų komanda, darbui naudojame tik modernią bei šiuolaikišką įrangą, o detales reikalingas remontui, perkame tik iš kokybiškų ir patikrintų tiekėjų. Dėl šios priežasties remontui galime drąsiai suteikti 6 mėnesių kokybės garantiją.

Susisiekite! Atsakysime į visus Jums kylančius automobilio remonto ir priežiūros klausimus. Mūsų kontaktus rasite ČIA.

Norite matyti daugiau automobilių priežiūros patarimų? Spauskite ČIA ir sekite mus Facebook!