fbpx
Automatinės pavarų dėžės remontas

6 požymiai, išduodantys automatinės pavarų dėžės gedimus

Visuomenėje vis dar egzistuoja mitas, jog automobiliai su automatinėmis pavarų dėžėmis genda kur kas dažniau, nei su mechaninėmis. Galime patikinti, jog automatinių pavarų dėžių gedimai dažniausiai atsiranda dėl per menkos automobilio priežiūros ir uždelstų smulkiųjų remonto darbų. Tinkamai prižiūrint ir laiku pastebėjus pirmuosius automatinės pavarų dėžės gedimo požymius, vargti su rimtais remonto darbais neteks.

Šiandien ČAPKAUSKAS automobilių servisas komanda pasiruošusi jums papasakoti apie pagrindinius požymius, kurie praneša apie automatinės pavarų dėžės gedimus.

1) Sunkiai permetami bėgiai

Sunkiai automatiškai persijungiantys bėgiai – tai vienas dažniausių ir akivaizdžiausių gedimų, kuris įspėja apie pavarų dėžės problemas. Tiesa, jei problemos vinis yra sumažėjęs tepalų lygis, apsunkinantis bėgių perjungimą, tuomet per daug nerimauti nereikėtų. Tokiu atveju papildykite tepalų bakelį ir ramiai važiuokite toliau. Visgi, jei tepalai nėra problema, situacija kiek rimtesnė. Šiuo atveju, rekomenduojame apsilankyti automobilių servise ir išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių persijunginėjant bėgiams juntamas sunkumas ir dunksėjimas.

2) Padidėję variklio apsukų svyravimai

Turbūt kiekvienas vairuotojas žino, jog važiuojant pastoviu greičiu, atitinkamai ir variklio apsukos turėtų būti tolygios. Todėl, pastebėjus, jog apsukos stipriai kinta – šoka į viršų arba smunka žemyn, vertėtų patikrinti pavarų dėžę. Nepamirškite, jog laiku nepastebėjus ir neišsprendus šios problemos, vėliau gali tekti susidurti su daug rimtesnėmis problemomis.

3) Problemos pradedant važiuoti

Užkuriate automobilį, parkavimo rėžimą perjungiate į važiavimo padėtį, atleidžiate stabdį, tačiau automobilis pajuda ne iškart? Jei tenka susidurti su šia problema, didelė tikimybė, jog automobilio pavarų dėžės tepalas paseno arba turite problemų su automobilio kompiuteriu.

4) Keisti garsai, sklindantys iš pavarų dėžės

Kaip dar vieną indikatorių, nurodantį pavarų dėžės gedimus, galime išskirti  garsus, sklindančius iš pavarų dėžės. Tiesa, tiksliai pasakyti, koks garsas sklinda gana sunku, kadangi kiekvienos markės automobilis gali skleisti skirtingus garsus. Visgi, kaip dažniausiai pasitaikančius garsus galime įvardinti zvimbimą, švilpimą, ūžesį.

5) Degėsių kvapas

Dar viena problema, rodanti, jog turite pavarų dėžės problemų – iš automobilio sklindantis degėsių kvapas. Šis kvapas dažniausiai atsiranda dėl per aukštos pavarų dėžės tepalo temperatūros. Padidėti temperatūra gali dėl nekokybiško arba pasenusio tepalo, tepalo trūkumo arba dėl automatinės pavarų dėžės aušinimo sistemos problemų. Todėl, pajutus šį kvapą, pirmiausia rekomenduojame patikrinti tepalus. Jei tepalų problemų nėra, norint išvengti sudėtingų automobilio gedimų, rekomenduojame apsilankyti automobilių servise.

6) Įsižiebusi įspėjamoji lempute automobilio prietaisų skydelyje

Taip, tai pats akivaizdžiausias įspėjimas, jog susiduriate su problema. Tačiau atsiminkite, jog senesnio modelio automobiliuose apie pavarų dėžės gedimus įspėja įsižiebęs variklio signalas, o naujesniuose automobiliuose yra atskiras, apie pavarų dėžės problemas įspėjantis ženkliukas – krumpliaratis su šauktuku.

Automatinės pavarų dėžės remontas ČAPKAUSKAS servise

Daugiau nei dešimties metų patirtį turintis ČAPKAUSKAS automobilių servisas komanda pasiruošusi padėti sprendžiant visus, su automobilio technine būkle susijusius klausimus.  Servise dirba profesionalių specialistų komanda, darbui naudojame tik modernią bei šiuolaikišką įrangą, o detales reikalingas remontui, perkame tik iš kokybiškų ir patikrintų tiekėjų. Dėl šios priežasties remontui galime drąsiai suteikti 6 mėnesių kokybės garantiją.

Susisiekite! Atsakysime į visus Jums kylančius automobilio patikros, apžiūros, remonto ir priežiūros klausimus. Mūsų kontaktus rasite ČIA.

Norite matyti daugiau automobilių priežiūros patarimų? Spauskite ČIA ir sekite mus Facebook!