fbpx
Automobilio gedimai - ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISAS

Automobilio gedimai: ką reiškia keisti garsai ir pakitusi vairavimo kokybė?

Kai kurie automobilio gedimai lengviau išgirstami nei pamatomi. Tikriausiai ne vienam yra tekę susidurti su situacija, kai užvedus automobilį ar pajudėjus iš vietos pasigirsta keisti garsai – ūžimas švilpimas, šnypšimas, beldimas ir kiti. Kokią automobilio problemą signalizuoja šie garsai?

Į šį klausimą atsako ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISAS specialistai.

Duslus garsas

Jei nuspaudus automobilio stabdžius girdite duslų garsą, gali būti, jog jūsų automobilio stabdžių diskai, slankmatis ar kaladėlės yra susidėvėję arba pažeisti. Išgirdę šį garsą, atkreipkite dėmesį ir į stabdžių pedalų veiklą. Jei pasikeitė stabdžių pedalo veikimas – jis spaudžiasi labai sunkiai arba itin lengvai, vadinasi stabdžių sistemoje yra gedimų. Esant netvarkingai stabdžių sistemai, rizikuojate tiek savo, tiek aplinkinių gyvybe, todėl pastebėjus šiuos pakitimus nedelsdami kreipkitės į specialistą.

Duslūs garsai važiuojant per duobes ar kelio iškilimus taip pat gali nurodyti ir problemas, susijusias su guminės pakabos įvorėmis, vadinamaisiais sailentblokais. Laiku nesutvarkius šio gedimo, gali pablogėti automobilio kontrolė, atsirasti netolygus padangų nusidėvėjimas.

Jei duslūs garsai sklinda iš automobilio, kai pasukate jo vairą, tuomet gedimų ieškokite vairo stiprintuve, ratlankiuose arba automobilio rato guoliuose.

Ūžimas

Automobilio ūžimas dažniausiai siejamas su rato guolio gedimu. Patikrinti ar problema tikrai guolyje galima visai nesunkiai. Jei pasukus vairą, ūžimas suintensyvėja – problema yra šioje vietoje. Jei ūžimas padidėja pasukus vairą į dešinę pusę – gedimas kairėje pusėje, jei intensyvesnis garsas pasukus į kairę, problema dešinėje pusėje. Ignoruojant šį gedimą, automobilio ratas gali atsilaisvinti ir automobilis praras stabilumą. Tai gali vesti liūdnų pasekmių link – automobilio važiuoklės gedimų bei nelaimingų atsitikimų kelyje.

Jei girdite ūžimą, sklindantį iš automobilio apačios, patikrinkite alyvos lygį. Šis garsas dažniausiai informuoja apie mažą jos kiekį.

Šnypštimas

Šnypštimas sklindantis iš po kapoto perspėja apie perkaitusį variklį arba užsikimšusius filtrus. Išgirdus šį garsą rekomenduojama patikrinti skysčių kiekius ir atkreipti dėmesį į automobilio daviklius. Taip pat stebėkite, kad aušinimo skysčio temperatūra  aušinimo sistemoje visuomet svyruotų tarp  85-95°C.

Beldimas

Jei įjungus variklį girdimas beldimo garsas, didelė tikimybė, jog susiduriate su hidraulinio vožtuvo stūmiklio gedimais. Automobilio variklyje yra ne vienas  hidraulinių vožtuvų stūmiklis, todėl itin svarbu atlikti šių detalių diagnostika ir nustatyti, kurioje vietoje yra gedimas.

Sprogimo garsas

Sprogimo garsas automobilyje gali susidaryti dėl išmetimo sistemos nesandarumo ir dujų nuotėkio. Norint išvengti duslintuvo pažeidimų, rekomenduojama reguliariai tikrinti amortizatorių būklę. Taip pat venkite važinėti pustuščiu baku, kadangi esant mažam kuro kiekiui galimi kuro perdavimai su pertrūkiais, o tai itin kenkia katalizatoriams.

Barškėjimas

Barškėjimas sklindantis iš automobilio apačios dažniausiai yra nuoroda į atsilaisvinusią išmetimo sistemą. Išmetimo sistemą sudaro išmetimo kolektorius, katalizatorius, duslintuvas. Jei viena iš šių automobilio dalių yra atsilaisvinusi, bus girdimas garsus barkšėjimas, ypač važiuojant nelygiu keliu.

Riaumojimas

Jei įsibėgėdamas automobilis skleidžia riaumojimą primenančius garsus – automobilyje yra problemų su išmetimo sistema. Gali būti, jog sistema aprūdijo arba buvo pažeista ir dėl šių priežasčių duslintuvas nebeatlieka savo darbo. Atsiradus šiai problemai Jūsų automobilis nesustos, tačiau išmetamos dujos gali patekti į automobilio saloną.

Švilpimas

Švilpimas gali būti vienas iš sugedusios turbinos požymių. Šis garsas gali sklisti dėl išmetamųjų dujų arba oro, kuris skverbiasi per sutrūkinėjusią tarpinę arba kompresorių. Susidūrus su šia problema rekomenduojama ne tik atnaujinti turbiną, bet atlikti ir automobilio diagnostiką, siekiant išsiaiškinti kas sukėlė turbinos gedimą.

Automobilio gedimai ir jų sprendimas ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISE

Automobilio gedimai - ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISAS

Automobilio gedimai nebaisūs su ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ serviso specialistais! Daugiau nei dešimties metų patirtį turinti ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISAS komanda įsitikinus, kad daugumai automobilių remonto būtinybė atsiranda dėl netinkamos jų priežiūros ar nekokybiškų gedimų šalinimo sprendimų. Mes siekiame, kad Jūsų automobilis tarnautų ilgai ir patikimai – be jokių siurprizų kelyje.

Servise dirba profesionalių specialistų komanda, darbui naudojame tik modernią bei šiuolaikišką įrangą, o detales reikalingas remontui, perkame tik iš kokybiškų ir patikrintų tiekėjų, tokių kaip TURBO INTERNATIONAL ir MELLET. Dėl šios priežasties remontui galime drąsiai suteikti 6 mėnesių kokybės garantiją.

Mūsų kontaktus rasite ČIA.