fbpx
Turbinų restauravimas Kaune

Turbinų remontas Kaune – remonto eiga ir dažniausi turbinų gedimai

Nors transporto priemonių istorijoje turbina egzistavo tikrai ne visą laiką, šiandien be jos automobilį įsivaizduoti tikrai sunku. Ši automobilio dalis didina jo galią, ekonomiškumą ir, negana to, prisideda prie aplinkos gerinimo. Visgi, kaip ir kiekviena detalė, taip ir turbina, laikui bėgant susiduria su įvairias gedimais. Dėl šios priežasties ČAPKAUSKAS servisas komanda pasakoja apie tai, kaip atliekamas turbinų remontas Kaune ir kokios priežastys dažniausiai lemia turbinų gedimus.

Kaip atliekamas turbinos remontas?

 1. Turbinos ardymas

Atrodytų, jog ardymo darbai – patys lengviausi. Visgi, to nebūtų galima pasakyti apie turbiną. Turbinos ardymas – tai atsakingas, žinių ir kantrybės reikalaujantis darbas, kadangi netinkamai ardant turbokompresorių, galima sugadinti jos dalis. Dėl šios priežasties, itin svarbu žinoti tikslią reikiamų atlikti darbų eigą ir naudoti tam specialiai pritaikytus įrankius.

 1. Defektų nustatymas

Išardžius turbiną, kiekviena dalis yra patikrinama naudojant specialią įrangą. Patikros metu nustatoma, kurios dalys veikia tinkamai, o kurias reikia restauruoti arba keisti. Taip pat šiuo metu išsiaiškinama, kas galėjo lemti turbokompresoriaus gedimus.

 1. Detalių valymas

Šiame etape turbinos korpuso dalys yra plaunamos specialioje plovykloje, kur pašalinamos rūdys ir pridegę tepalai. Kitos turbinos dalys valomos atskirai, naudojant specialias valomąsias medžiagas.

 1. Turbinos surinkimas ir balansavimas

Atlikus detalių valymą, o sugedusias detales pakeitus naujomis, turbiną būtina subalansuoti ir surinkti. Balansavimas atliekamas trimis etapais. Pirmiausia, subalansuojamas velenas, tuomet sparnuotė, o galiausiai surenkamos visos likusios dalys ir atliekamas paskutinis balansavimas.

ČAPKAUSKAS automobilių servise kokybiškam turbinų balansavimui naudojame šiuolaikišką balansavimo įrangą. Turbinos balansuojamos atsižvelgiant į kiekvienai turbinai būdingas sukimosi charakteristikas. Balansuojame turbinas, kurių sukimosi greitis neviršija 250 000 apsukų per minutę.

 1. Turbinos valdymo reguliavimas

Siekiant tinkamai užbaigti turbinos remontą būtinas darbas – turbinos valdymo reguliavimas. Atliekant šį procesą, nustatomas tikslus turbokompresoriaus įpūtimas į variklio oro padavimo sistemą. Tai leidžia išvengti turbinos perpūtimo arba nepakankamo įpūtimo.

Priežastys, lemiančios turbinų gedimus

Techninėje automobilio charakteristikoje dažniausiai žymima, jog turbina tarnaus bent kelis šimtus tūkstančių kilometrų. Visgi, neretai vairuotojus turbinos problemos pasiekia anksčiau, o nemažą dalį gedimų gali lemti netinkama automobilio priežiūra. Dėl šios priežasties dalinamės dažniausiomis priežastimis, lemiančiomis turbinos gedimus:

 • Laiku nepakeistas oro arba kuro filtras.
 • Naudojama nekokybiška alyva.
 • Naudojamas nekokybiškas kuras.
 • Užsikimšęs katalizatorius.
 • Sugedęs oro srauto matuoklis.
 • Nereaguojama į išmetimo sistemos arba kuro sistemos gedimus.
 • Staigus įkaitusio variklio užgesinimas.

Turbinų remontas Kaune – ČAPKAUSKAS automobilių servise

Dešimties metų patirtį turbinų ir traukos problemų šalinime turinti ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISO komanda siekia, kad teisingos mūsų specialistų priežiūros dėka, jūsų mašina nė nesusidurtų su panašaus pobūdžio gedimais. Vis dėlto, nutikus taip, kad mus aplankote jau su sutrikusia mašinos trauka, pasirūpinsime, kad gedimo priežastys būtų diagnozuotos iš karto, o gedimas pašalintas pirmojo apsilankymo metu.

Mūsų servise dirba profesionalių specialistų komanda, darbui naudojame tik modernią bei šiuolaikišką įrangą, o detales reikalingas remontui, perkame tik iš kokybiškų ir pripažintų tiekėjų, tokių kaip MELLET. Remontui suteikiame 6 mėnesių garantiją.

Daugiau serviso naujienų ir patarimų sekite mūsų Facebook paskyroje.