fbpx
Stabdžių remontas - ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISAS

Stabdžių remontas: kokie garsai išduoda jų gedimus?

Tinkamas ir laiku atliktas stabdžių remontas – viena svarbiausių vairuotojo, keleivių bei kitų eismo dalyvių saugumo sąlygų. Visgi, kaip laiku pastebėti ir tinkamai pašalinti atsiradusias stabdžių sistemos problemas? Bene geriausias besiformuojančių gedimų ar nusidėvėjimo indikatorių yra stabdant atsiradę pašaliniai garsai. Primename, kad jų ignoruoti – ne valia, ir dalijamės patarimais apie tai, kokias problemas jie gali išduoti.

  • Cypimas

Vienas iš stabdžių nusidėvėjimo indikatorių yra metalinė juosta, esanti ant stabdžių kaladėlių. Stabdžių kaladėlėms nudilus iki tam tikro lygio, metalinė juostelė pradeda liestis su stabdžių disko metalu, o tai sukelia aukšto dažnio, cypimą primenantį garsą. Tad, jei pradėję stabdyti girdite cypimą – laikas patikrinti stabdžių kaladėles. Žinoma, būna atveju, kai cypimas girdimas ir iš naujai sumontuotų dalių. Tuomet gali būti, jog atsilaisvino tvirtinimo elementai – plokštelės arba varžtai.

  • Čaižus garsas

Nuspaudę stabdžius girdite čaižų  garsą, tarsi metalas trintųsi į metalą? Tokiu atveju reikėtų sunerimti, kadangi šis garsas rodo, jog stabdžių kaladėlės susidėvėjo itin stipriai. Nekreipiant dėmesio į šią problemą, keisti teks ne tik stabdžių kaladėles, tačiau taip pat bus sugadinti stabdžių diskai, o tai lems gerokai išaugusias remonto išlaidas. Negana to, laiku neišsprendus šios problemos, rizikuojate savo ir aplinkinių saugumu. Juk tokie stabdžiai veiks neefektyviai!

  • Barškėjimas

Dar vienas garsas, kuris gali pranešti apie jūsų automobilio stabdžių problemas yra barškėjimas. Jei stabdant normaliomis sąlygomis girdite šį garsą, gali būti, jog deformavosi stabdžių rotorius. Ši problema gali ištikti dėl staigių darbinės temperatūros pokyčių arba ilgalaikės apkrovos.

Tiesa, barškėjimas gali kilti ir dėl kitos priežasties. Jūsų automobiliui netinkamos, nekokybiškos, nežinomų gamintojų stabdžių dalys gali pradėti judėti, sukeldamos barškėjimą.

Kiti požymiai, išduodantys apie problemas stabdžių sistemoje

Žinoma, triukšmas nėra vienintelis požymis, kuris gali išduoti apie problemas stabdžių sistemoje. Apie šios srities problemas taip pat gali pranešti ir tokie požymiai kaip:

  • pailgėjęs automobilio stabdymo kelias;
  • automobilio traukimas į šoną stabdant;
  • atsiradusi vibracija stabdant;
  • padidėjęs arba sumažėjęs stabdžių jautrumas;
  • įsižiebusi stabdžių indikacinė lemputė.

Nepamirškite, šiuolaikinių automobilių stabdžių sistema yra sudėtinga, jautri ir daug specifinių žinių reikalaujanti sritis. Tad, jei pastebėjote kurią nors iš šių stabdymo problemų, nedelsdami susisiekite su profesionalais.

Stabdžių remontas ČAPKAUSKAS automobilių servise

Variklio remontas Kaune - ČAPKAUSKAS AUTOSERVISAS
Stabdžių remontas Kaune – ČAPKAUSKAS automobilių servisas.

Daugiau nei dešimties metų patirtį turintis ČAPKAUSKAS AUTOMOBILIŲ SERVISAS komanda įsitikinus, kad dauguma automobilių gedimų atsiranda dėl netinkamos jų priežiūros ar nekokybiškų remonto sprendimų. Mūsų siekis, kad jūsų automobilis tarnautų ilgai ir patikimai – be jokių siurprizų kelyje.

Servise dirba profesionalių specialistų komanda, darbui naudojame tik modernią bei šiuolaikišką įrangą, o detales reikalingas remontui, perkame tik iš kokybiškų ir patikrintų tiekėjų. Dėl šios priežasties remontui galime drąsiai suteikti 6 mėnesių kokybės garantiją.

Susisiekite! Atsakysime į visus Jums kylančius automobilio remonto ir priežiūros klausimus. Mūsų kontaktus rasite ČIA.

Norite matyti daugiau automobilių priežiūros patarimų? Spauskite ČIA ir sekite mus Facebook!